האתר הראשי  |  דף הבית חטיבת הביניים  
בריכת החורף פתוחה למבקרים אחרונים העונה ולאחרונה הנגשנו את הבריכה גם לנכים על כיסאות גלגלים. כדאי ורצוי לבקר שם לפני בוא הקיץ והתיבשות הבריכה.

פוסע מעדנות על גשר העץ, רגליי שוקעות עם כל צעד, באוזניי ציוץ ציפורים ובזווית העין זוג סיסים מקנן בין קני הסוף. מחשבתי נודדת אלי מחוזות עבר, בו המתיישבים הראשונים באיזור היו אלו שנזקקו להגנה מפני ביצות ושלוליות ויתושים וחום. בסיומו של הגשר מתיישב ומסתכל כיצד העיור המואץ גזל כמעט כל חלקת טבע בתולית במישור החוף. ומתעצב עד מאד. שלולית החורף פתוחה מסוכות עד יום העצמאות, גודלה בהתאם לכמות המשקעים, לעולם לא תדרוש מה שאינו שלה, לעולם כבר לא תתרחב מעבר לגבול האנושי כל כך המקיף אותה. מחוץ למחוז זה בתל אביב, יותר לא נחזה באילנית המצויה מקפצת בינות עצים, בקרפדה הירוקה מנסרת את הלילה. גם הנרקיס המצוי, מלך הביצה, מבין את מקומו כקיסר השלולית ותו לא. מטוס חולף מפר את שלוות גן העדן. תלמידי תיכונט מטפחים, שותלים, נוטעים, מפנים, מנקים ודואגים ליופיה של פינת חמד זו. האהבה, המסירות, הדאגה לפרטים וצוות מדעים אמונים על גיחות רבות לבריכה הזמנית, מתוך הבנה שאנו, בני האדם, מהווים חלק בלתי נפרד מהטבע ובאם לא נפנה תשומת לבנו בזמן, יהא זה מאוחר מדי להשיב את שאינו. ממערב הים, ממזרח נשקפים מגדלי קומות עמוסי נמלי אדם העסוקים בטרדות היום יום. לו טרחו ועמלו למצוא לעצמם שעה שבועית להשבת כוחות הנפש ומצברי הרוח, הלא אז הייתי מזמין את כולם כאחד לקחת חלק כצופים פעילים בבריכה זמנית זו. שעה בלבד, רגע מחייהם בעבור שקט, בטוחני שאלו אשר יהיו קשובים לעצה זו יופתעו לגלות שאין צורך בריבוא צעדים בכדי לגלות את הטבע, אלא הוא שוכן מתחת לאפם בעת שמבטם מופנה הצידה. הזדרזו, הגיעו ובואו, שכן לקראת סיומו של חודש מאי הרומנטיקה תפנה מקומה להבלי מזג האוויר עד סוכות לפחות, עד ליורה, עד להגעתו של חורף 2016.

 
 
 
 
פרויקט Upcycle - "שימוש מחדש" של תלמידי כיתות ז'
במסגרת פרויקט Upcycle, כסיכום של הנושא חומרים, תכונות ושימושים, המדענים הצעירים, משכבת ז', "נכנסו לראשם של מעצבים תעשייתיים", אשר חושבים על עתידו האקולוגי של כדור הארץ שלנו בניסיון להצילו, ויצרו מוצרים חדשים ממוצרים ומחומרים ישנים שלא נעשה בהם יותר שימוש, התוצאות לא מביישות את טובי המעצבים
תגובות: 0   צפיות: 27